Leczenie żylaków

Niechirurgiczne metody leczenia

Mikroskleroterapia jest to metoda, gdzie lekarz z użyciem niezwykle małych igiełek wstrzykuje płyn, tzw. sklerozant bezpośrednio do niechcianych malych żyłek. Płyn ten powoduje takie zmiany w wewnętrznej warstwie żyłki (śródbłonek), że ścianka ta zapada się całkowicie. Z czasem żyłka zostaje ‘rozpuszczona’ i wchłonieta przez własny organizm i nie ma po niej śladu.

Skleroterapia z użyciem utrasonografu (Ultrasound Guided Sclerotherapy- UGS) jest stosowana w leczeniu średnich i dużych zmienionych chorobowo żył z użyciem ultrasonografu. Metoda z wyboru w leczeniu pooperacyjnych żylakow nawrotowych. Ultrasonograf służy do określenia precyzyjnosci wprowdzenia igły ze środkiem użytym do skleroterapii do ukrytych pod skórą żył. W tym przypadku, wstrzyknięty płyn do światła naczynia powoduje zmiany w wewnętrznej błonie naczyniowej, które prowadzi do zapadnięcia się i zarośnięcia naczynia i w końcowym etapie do jego absorpcji (‘rozpuszczenia się’). Jedynym ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg przez okres kilku tygodni (gorące kąpiele, solarium). U małej części pacjentów leczenie może prowadzić do zasinienia lub brązowego przebarwienia naczynia które zostało poddane zabiegowi, przebarwienia te znikają zupełnie z upływem czasu.

Leczenie Laserem ELVeS (EndoLaserVenousSystem) to metoda mało-inwazyjna, prosta i bezpieczna, w której energia lasera powoduje zamknięcie się dużych pni żylnych (odpowiednik ‘strippingu’ w metodzie chirurgicznej). Zabieg jest przeprowadzony w gabinecie zabiegowym w znieczuleniu miejscowym. Światłowód lasera jest wprowadzony do żyły. Laser emituje energię termiczną i zamyka żyłe od środka, która z czasem zostaje ‘rozpuszczona’ przez własny organizm. W czasie zabiegu minimalny dyskomfort może być odczuwany u niewielkiej częsci pacjentów.

Aby osiągnąć jak najlepszy wynik pacjenci mogą wymagać połączenia wzmiankowanych powyżej metod leczenia. Korzyści nieoperacyjnego leczenia żylaków to:

  • Brak hospitalizacji
  • Po leczeniu wychodzisz z gabinetu i wracasz natychmiast do swoich zajęć
  • Brak blizn
  • Nowoczesna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia

Większosc zabiegów leczenia żylaków metodami niechirurgicznymi wymaga użycia pończoch uciskowych klasy drugiej, które należy nosić przez 1-3 tygodni w zależności od zastosowanej metody leczenia. Wszyscy pacjenci mają zalecane regularne spacery, które wraz z noszeniem pończoch uciskowych w dużej mierze odpowiadają za końcowy efekt leczniczy i kosmetyczny.

Niegojące się rany żylakowe Dwa miesiące po leczeniu laserem ELVeS
Przed Po
Przed leczeniem Po leczeniu
Przed Po
Przed leczeniem Po leczeniu
Przed Po

Ceny zabiegów nie zostały podane, gdyż dostosowywane są indywidualnie do potrzeb pacjenta i omawiane w trakcie pierwszej konsultacji. Informacje na temat zabiegów otrzymają Państwo w info@veinclinic.pl.