leczenie żylaków
 

Żylaki - leczenie

Niechirurgiczne metody leczenia

Mikroskleroterapia jest to metoda, gdzie lekarz z użyciem niezwykle małych igiełek wstrzykuje płyn, tzw. sklerozant bezpośrednio do niechcianych malych żyłek. Płyn ten powoduje takie zmiany w wewnętrznej warstwie żyłki (śródbłonek), że ścianka ta zapada się całkowicie. Z czasem żyłka zostaje ‘rozpuszczona’ i wchłonieta przez własny organizm i nie ma po niej śladu.

Skleroterapia z użyciem utrasonografu (Ultrasound Guided Sclerotherapy- UGS) jest stosowana w leczeniu średnich i dużych zmienionych chorobowo żył z użyciem ultrasonografu. Metoda z wyboru w leczeniu pooperacyjnych żylakow nawrotowych. Ultrasonograf służy do określenia precyzyjnosci wprowdzenia igły ze środkiem użytym do skleroterapii do ukrytych pod skórą żył. W tym przypadku, wstrzyknięty płyn do światła naczynia powoduje zmiany w wewnętrznej błonie naczyniowej, które prowadzi do zapadnięcia się i zarośnięcia naczynia i w końcowym etapie do jego absorpcji (‘rozpuszczenia się’). Jedynym ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg przez okres kilku tygodni (gorące kąpiele, solarium). U małej części pacjentów leczenie może prowadzić do zasinienia lub brązowego przebarwienia naczynia które zostało poddane zabiegowi, przebarwienia te znikają zupełnie z upływem czasu.

Leczenie Laserem ELVeS (EndoLaserVenousSystem) to metoda mało-inwazyjna, prosta i bezpieczna, w której energia lasera powoduje zamknięcie się dużych pni żylnych (odpowiednik ‘strippingu’ w metodzie chirurgicznej). Zabieg jest przeprowadzony w gabinecie zabiegowym w znieczuleniu miejscowym. Światłowód lasera jest wprowadzony do żyły. Laser emituje energię termiczną i zamyka żyłe od środka, która z czasem zostaje ‘rozpuszczona’ przez własny organizm. W czasie zabiegu minimalny dyskomfort może być odczuwany u niewielkiej częsci pacjentów.

Aby osiągnąć jak najlepszy wynik pacjenci mogą wymagać połączenia wzmiankowanych powyżej metod leczenia. Korzyści nieoperacyjnego leczenia żylaków to:

  • Brak hospitalizacji
  • Po leczeniu wychodzisz z gabinetu i wracasz natychmiast do swoich zajęć
  • Brak blizn
  • Nowoczesna, bezpieczna i skuteczna metoda leczenia

Większosc zabiegów leczenia żylaków metodami niechirurgicznymi wymaga użycia pończoch uciskowych klasy drugiej, które należy nosić przez 1-3 tygodni w zależności od zastosowanej metody leczenia. Wszyscy pacjenci mają zalecane regularne spacery, które wraz z noszeniem pończoch uciskowych w dużej mierze odpowiadają za końcowy efekt leczniczy i kosmetyczny.

Niegojące się rany żylakowe Dwa miesiące po leczeniu laserem ELVeS
Przed Po

Ceny zabiegów nie zostały podane, gdyż dostosowywane są indywidualnie do potrzeb pacjenta i omawiane w trakcie pierwszej konsultacji. Informacje na temat zabiegów otrzymają Państwo w info@veinclinic.pl.